1. Tvirtai nuspręskite kažko atsisakyti arba ką nors pradėti. Kol tai bus tik dvejonės, pamąstymai ar norai, niekas nesikeis. Tarp noro uždirbti daugiau ir tvirto sprendimo tai padaryti – didžiulis skirtumas.

2.  Išsikelkite aiškius tikslus visose srityse, kurios Jums iš tiesų svarbios. Tikslas turi būti kuo konkretesnis. Išsamiai raštu atsakykite į klausimą: „Ko būtent aš noriu?“ Turėdami apibrėžtą tikslą, geresnių rezultatų visada pasieksite greičiau nei veikdami be jo.

3.  Išsiaiškinkite, kiek kainuos kiekvienas Jūsų tikslas, ir pasiryžkite tą kainą sumokėti. Labai dažnai mes norime tikslą pasiekti daug greičiau ir įdėdami per mažai pastangų. Noras, aišku, gerai, bet kiekvienas tikslas turi mažiausią kainą, žemiau kurios jau leistis neįmanoma.

4.  Išsiugdykite įprotį kiekvieną darbo dieną pradėti tik nuo pačių svarbiausių darbų. Dažnai tai būna sunkūs, nekasdieniai, daugiau pastangų ir vidinės disciplinos reikalaujantys darbai. Efektyvūs žmonės nuo jų pradeda rytą, visi kiti juos palieka dienos pabaigai.

5.  Taikykite 80/20 principą visose gyvenimo srityse. Kurios 20 proc. Jūsų darbinių veiklų kuria didžiausią vertę? Kurios 20 proc. Jūsų, kaip vadovo, veiklų yra pačios svarbiausios? Kurios 20 proc. Jūsų veiklų kuria tvirčiausius santykius su artimaisiais? Kiekvienoje gyvenimo srityje yra 20 proc. veiklų, kurios sukuria 80 proc. visos vertės.

6.  Skirkite pakankamai dėmesio trim svarbiausioms M. Miegas, mityba ir mankšta – tai trys kertinės sritys, kuriomis reikia tinkamai pasirūpinti, nes nuo jų kokybės priklausys Jūsų savijauta ir produktyvumas visos dienos metu.

7.  Planuokite susitikimus antroje dienos dalyje. Rytas ir metas iki pietų – pats produktyviausias. Išnaudokite šį laiką darbams, kurie yra svarbūs ir kuriems reikia susitelkimo. Susitikimus nukelkite į popietinį laiką.

8.  Išsiugdykite įprotį dirbti vieną darbą vienu metu. Koncentracija ir gebėjimas susikaupti – viena iš esminių efektyvios veiklos dalių. Jei dirbsite nesiblaškydami, visuomet rezultatai bus daug geresni ir Jūs būsite gerokai energingesni visą dieną.

9.  Nuolat ugdykite tas kompetencijas, kurios padės Jums siekti svarbiausių tikslų. Įvardinkite po tris svarbiausius tikslus ir esmines kompetencijas, kurias reikia labiausiai išlavinti tikslams pasiekti. Jei, pavyzdžiui, dirbate pardavimų srityje ir norite joje pasiekti puikių rezultatų, pirmiausia turite tapti pardavimų profesionalu, o ispanų kalbos kursus, jei jie nebūtini pardavimams, atidėti vėlesniam laikui.

10.  Nuolat siekite paprastumo visuose darbuose. Nuolat savęs klauskite: „Kodėl aš darau būtent taip? Gal galima padaryti paprasčiau?“ Ir jei tik kažką galima daryti paprasčiau – darykite.

 

11.  Jei dirbate –dirbkite 100 procentų. Tie, kurie sugeba darbui skirtu laiku susitelkti į jį 100 procentų ir nesiblaškyti, visuomet turės daugiau laisvo nei tie, kurie darbe leidžia sau užsiimti pašalinėmis veiklomis. Dažniausiai tokie žmonės darbo metu daug ko nesuspėja ir jie nuolat apimti streso, kurį kelia nebaigti darbai.

12. Kiekvieną rytą perrašykite 5 svarbiausius tikslus, kuriuos šiuo metu norite įgyvendinti. Neįtikėtina, bet toks ritualas padės Jums susikoncentruoti į svarbiausius tikslus. Po poros savaičių tokio rašymo susitelkti ties tuo, kas Jums svarbiausia, ir nebesiblaškyti bus kelis sykius lengviau nei dabar.